Když se ale k němu přidají ještě jiné zvuky, trpělivost dochází i těm nejotrlejším. Přesně v této situaci se nyní nacházejí obyvatelé domů v okolí bohumínské tržnice, která těsně sousedí s vlakovým nádražím. To prošlo nákladnou rekonstrukcí a její součástí bylo i vybudování transformátorové stanice, jejíž nepřetržitý provoz nedá lidem spát.

„Bydlím v Nádražní ulici přímo naproti tržnici. V areálu železniční stanice byl během stavby koridoru postaven transformátor, který nepřetržitě vydává zvuk o nesnesitelné frekvenci. Já i moje rodina trpíme bolestmi hlavy, děti nemohou spát. Máme sice vyměněna okna za plastová, ale musí se větrat, a pokud otevřete třeba jen ventilaci, tak není slyšet ani televize. Kromě toho projíždějící a zastavující vlaky vydávají takový hluk, že máme pocit, jako bychom spali přímo na nástupišti. Rádi bychom věděli, zda se budou podnikat nějaká opatření k odstranění tohoto hluku a zda bude pozvána k přeměření i Okresní hygienická stanice,“ ptají se v dopise adresovaném bohumínské radnici obyvatelé dotčených domů.

Zdejší úředníci tak musejí rozlousknout nelehký oříšek. Jak totiž ulevit obyvatelům domů sousedícím s železnicí? „Vyzvali jsme České dráhy k odstranění, případně dostatečnému snížení hlučnosti statického měniče, který se nachází na pozemku Českých drah za tržnicí v Nádražní ulici. Měnič se opravdu nachází v těsné blízkosti činžovní zástavby a ani výměna oken nepomáhá,“ tvrdí Ivo Lenoch z bohumínské radnice. Pokud prý nebude možné hlučnost z technických důvodů snížit, chce radnice po drahách jeho dodatečné odhlučnění.