„Bude do něj včleněna železniční trať č. 321 Ostrava–Svinov – Český Těšín přes Havířov. V samotném Havířově dojde prozatím pouze k napojení železniční dopravy na ODIS. Na dlouhodobou časovou jízdenku ODIS budou moci lidé cestovat nejen do Ostravy, ale i do Opavy, Frýdku-Místku, Českého Těšína. Výhody budou moci čerpat ti, kteří pravidelně dojíždějí za prací nebo do škol,“ uvedla mluvčí havířovského magistrátu Jana Pondělíčková.

V souvislosti s elektrifikací traťového úseku mezi Ostravou–hlavním nádražím a Ostravou–Kunčicemi dojde k zavedení přímých zrychlených vlaků vyjíždějících z Ostravy–hl. n. přes nově vybudovanou zastávku Ostrava–centrum do Havířova. Tyto vlaky jsou vedeny mezi stanicemi Ostrava–střed a Havířov bez zastávky. Doba jízdy z centra Ostravy do Havířova se tak zkrátí na zhruba 17 minut. Na této zrychlené vlakové lince bude nasazena i nová vlaková jednotka CityElefant.

„Nová železniční zastávka Ostrava centrum, situovaná v blízkosti ulice Stodolní, značně zkrátí občanům docházkovou vzdálenost do centra města,“ dodala Pondělíčková. Pro cestující je výhodné si zakoupit dlouhodobou časovou jízdenku ODIS ještě letos s platností až 365 dnů za staré ceny roku 2007. Od 1. ledna 2008 dojde k nárůstu cen v důsledku změny sazby DPH.