Ocenění mezi porodními asistentkami získala Jaroslava Cielecká z nemocnice v Havířově. Jak redakci prozradila, byla nominovaná už jednou, ale tou nejlepší ze všech se stala až letos. „Pocit je to velmi hezký. Ale nejvíc mě hřeje pocit, že si o mě kolegyně myslí, že mi to v práci jde,“ svěřila žena z Horních Bludovic, která pracuje se zdravotní sestra už téměř 40 let.

Z nominovaných v kategorii Ambulantní péče odbornou porotu nejvíce zaujala Dagmar Matějová, rovněž z havířovské nemocnice. Ocenění bere jako poděkování za svou dlouholetou práci ve zdravotnictví.

„V důchodu budu mít na co vzpomínat,“ prozradila žena, která ještě při důchodu pracuje. Začínala na interně a od roku 1972 postupně vystřídala koronární oddělení, ARO a dne pracuje v havířovské nemocnici na dialýze.

Svou zástupkyni v řadách oceněných měla i krajská Nemocnice Karviná-Ráj. Obyvatelé kraje v průběhu září vybírali ze všech patnácti finalistek zdravotní sestru, která získala titul Moravskoslezská Sestra veřejnosti 2020. Největší sympatie veřejnosti si získala Hana Paličková ze zmíněné nemocnice.