Festival se každý ročník věnuje jinému zdravotnímu problému. Peníze vybrané ze vstupného pak předá daným lidem. Dvě z tváří projektu se včera v orlovském domě kultury setkaly s vedením města, hlavním pořadatelem Ivanem Jeki Jekielkem a Bárou Herdovou, ředitelkou kulturního zařízení.

„O akci jsem dříve nevěděla, ale muziku mám ráda. Poslouchám Karla Gotta a také Kabáty," prozradila Zdeňka Schmidtová, která případné peníze z akce použije na lázeňský pobyt.

Upravit si koupelnu podle svých potřeb plánuje Anton Galgaňák. . „Z hudby jsem vždycky rád poslouchal cimbálovku a dechovku," řekl na setkání.

Festival Rocktheprapy se koná již několik let a má svůj zvuk v celé České republice. „Ročně se nám hlásí až 200 kapel, které mají zájem na akci hrát," prozradil hlavní organizátor Ivan Jeki Jekielek. Jména na příští rok ještě ale prozrazovat nechtěl. „Známe už přibližně 70 procent účinkujících, ale naši fanoušci se vždy těší na jejich postupné zveřejňování. S tím začneme v lednu," řekl novinářům. Termín příštího ročníku je 26. srpna tradičně v letním kině.