„Jak se zahříváme? Vlezeme si vždy na chvíli do auta, ve kterém ostatně i spíme. Stanoviště nesmíme opustit ani v noci, protože máme celou dobu odpovědnost za stánek, vybavení i ryby,“ říká Dominik Kantor, který s kolegy prodává české kapry u karvinského Lidlu.

Přijeli v úterý večer, rozložili stánek a vybavení, ve středu ráno jim přivezli ryby a podávat budou až do soboty. Jak již bylo řečeno, celou tu dobu zde i spí v autech a během noci vše hlídají před případnými nenechavci.

Kapři se jinak podle zkušeností prodejců prodávají poměrně dobře. „Je určitě větší zájem, než vloni a vidíme to od prvních dní prodeje,“ říká František Štěrba, který s kolegy prodává u karvinského Penny Marketu. „Ta vlna, kdy mnozí zkoušeli třeba lososy z Norska a podobně, zase ustupuje. Lidé chtějí české ryby, které jsou čisté, bez pesticidů, chované v českých rybnících,“ míní prodejce, který si pochvaluje i chování místních zákazníků.

„Lidé jsou takoví vřelí. Samozřejmě se najdou i výjimky, ale těch je naštěstí minimum,“ říká prodejce kaprů, který se jinak přes rok živí jako kuchař.

A jakou přípravu kapra má tedy nejraději on sám? Nad otázkou se jen zasměje. „Víte, když vám projde za několik málo dní rukama tolik ryb, jíst je už vás pak ani nenapadne. Dám si symbolicky u štědrovečerní večeře a pak na kapra celý rok ani nepomyslím,“ směje se a odchází se opět věnovat svému stánku.

Vánoce klepou na dveře a zákazníci chtějí své.