Novou pobočku otevřela knihovna u příležitosti Týdne knihoven.

„Děti z této školy to k nám do knihovny měly poměrně daleko, takže pro ně bylo docházení nejen na různé besedy poměrně složité. Chceme se více zaměřit na čtenářskou gramotnost a být dětem blíž," vysvětluje Sušková důvod, proč knihovna zřídila další pobočku. Ta poslouží jako školní knihovna, ve které ovšem budou knihy z městské knihovny, a budou se zde pořádat i nejrůznější besedy a akce.

Široké veřejnosti se knihovna otevře jednou týdně, speciálně dětem dvakrát do týdne.

Dvacátý ročník celostátní akce Týden knihoven, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků, přinesla v našem regionu nespočet besed, přednášek, výtvarných dílen, maraton čtení, burzy vyřazených knih i prominuté dluhy za tisíce korun.

Knihovny totiž vyhlásily knižní amnestii a svou šanci dostali nepořádníci, kteří i přes upomínky nevrátili vypůjčené knihy. Jen bohumínská knihovna prominula upomínky za více než pět tisíc korun, amnestii tam využilo 127 čtenářů.

Do karvinské knihovny dokonce dorazilo více jak tři sta zapomnětlivců, kteří se takto vyhnuli nejen pokutě za nevrácení knihy, ale třeba také soudu.

Knihovnám totiž často nezbývá nic jiného, než nevrácené knihy a upomínky za ně vymáhat soudní cestou.

Pro knihovny je Týden knihoven také ve znamení nových čtenářů. „Celkem se u nás v rámci Týdne knihoven zdarma zaregistrovalo 511 čtenářů, z toho 320 dětí. Celý týden bylo v knihovně velmi rušno, navštívilo nás více jak 3700 návštěvníků," popisuje vedoucí karvinské regionální knihovny Markéta Kukrechtová.