Mládež všech tří klubů se setkala na společných akcích v prosinci 2018 v Havířově, další tři akce navazovaly letos v červnu v polském městě Jastrzębie-Zdrój.

Cílem projektu je vzdělávání mládeže v oblasti civilizačních chorob, zdravého stravování ve sportu i v běžném životě a zdravého pohybu. Projekt je realizován rovněž s cílem jazykového vzdělávání mládeže a odstraňování jazykových bariér mezi sousedními zeměmi.

Za AZ Residomo Havířov měli celou akci na starost trenéři Pavel Horyl a Dušan Šafránek, kteří velmi úzce spolupracovali s kolegy s Žiliny a Jastrzebie-Zdrój. Program aktivit zahrnoval teoretickou část, která se zaměřovala na osvětu v oblasti definování civilizačních chorob, prevence civilizačních chorob, zdravého stravování a zdravého životního stylu. Na tato témata se konaly přednášky a diskuse s odborníkem.

Sportovní část pak zahrnovala týmové sporty, volnočasové aktivity, společné hry. Aktivit se účastnili handicapovaní sportovci ze Handicap Sport Clubu Havířov, pro které byl uspořádán turnaj v paralympijském sportu „boccia“.