Propojení parkoviště v Ostravské ulici s cyklistickou a in-line stezkou na protipovodňové hrázi. To vše jsou výsledky česko-polského projektu nazvaného „Odra a Olše blíže turistům i obyvatelům pohraničí“, které si budou moci prohlédnout, projít či osahat lidé už tuto sobotu i díky netradičnímu soutěžnímu výletu.

Jednodenní cyklistická a turistická akce začíná v 9 hodin ráno a potrvá až do 16 hodin. Každý, kdo by se rád přidal, si může vybrat jedno ze šesti registračních míst. Čtyři z nich najdou lidé v Bohumíně, konkrétně u Penzionu ve věži, na parkovišti u Vrbického jezera, u Antošovické lávky a na hraničním přechodu ve Starém Bohumíně. Další je v polských Chałupkách u nové rozhledny a poslední na hřišti TJ Sokol v Šilheřovicích.

Na hraničním přechodu ve Starém Bohumíně, kde je situován jeden z registračních bodů, bude pro výletníky připraven doprovodný program s občerstvením, živou muzikou a atrakcemi pro děti. „Počítáme i s bezplatnými komentovanými prohlídkami našeho muzea v domě Pod Zeleným dubem, místního kostela a meandrů Odry,“ řekla Radka Marková z bohumínské radnice s tím, že hlavním tahákem doprovodné akce je slosování o balíčky s cyklistickým vybavením.

Z vítězného představení Do dna.
Cenu zlomené závory si odvezli Poláci