Naše hodnocení je ale možná překvapivě řečeno školní stupnicí chvalitebné. Jistě, v pondělním a pátečním provozu je situace na cestách ještě složitější, přesto po dvojité porci čtvrtečních jízd musíme konstatovat, že dostat se z Ostravy do Havířova (druhý směr po Rudné je osobním automobilům zpřístupněn pozn. red.) není rozhodně nadlidský úkol. 

Jedním z hlavních témat v Ostravě a okolí je nyní na tři čtvrtě roku uzavřená frekventovaná Rudná ulice. Řidiči tuto skutečnost jen ztěžka „rozdýchávají“. Deník si proto v ranní i odpolední špičce vyzkoušel projet trasu z Ostravy do Havířova. Výsledek? Jde to i bez nervů.

Při našem testu jsme porovnávali objížďky Rudné, tak abychom mohli srovnat doby jízdy i ujetou vzdálenost. Proto jsme zvolili jednotný výchozí bod v Ostravě-Porubě, přes kterou jezdí po Rudné ulici do Havířova mnoho řidičů. Zároveň jsme se vyhnuli Místecké ulici, kde kvůli uzavírce další dopravní špunt.

VYZKOUŠELI JSME

Přinášíme tedy popis čtyř možných tras, jak se dostat do Havířova, včetně jejich plusů a minusů. Když pojedete po kterékoliv z těchto objížděk, neměla by vás čekat nekonečná stání v kolonách, jaká v dopravní špičce zažívají řidiči v Praze a v Brně, ale často ti, kdo projíždějí přes nedaleký Frýdek-Místek.

Kliknutím snímek zvětšíte

Trasy z Ostravy do Havířova.