Tím zmiňovaným byl Martin Špaldoň, který se do dobrovolného úklidu odpadu v odlehlé přírodě pouští ve volném čase. Karvinský magistrát přitom požádal, zdali by mohl naplněné igelitové pytle odstranit dřív, než je nějaký „dobrák“ opět rozhází po okolí.

„Panu Špaldoňovi jsme moc rádi vyšli vstříc a nahradili jsme mu také použité odpadové pytle za nové. S podobně nezištnými ,zelenými' nápady se v úřadě moc často nesetkáváme a chtěli bychom tímto podpořit každého občana či skupinu lidí, která by se do podobné ekologické aktivity pustila,“ vybídlo následně na svých webových stránkách město.

K této výzvě se prostřednictvím sociální sítě přidal i sám Martin Špaldoň, který právě tento víkend strávil úklidem okolí oblasti Pilňok v Karviné-Dolech. Na viditelné vyčištění nějakého místa podle něj stačí i krátké odpoledne.

„Ve volném čase rád likviduju odpad v přírodě i v samotném městě. V Karviné žiju už nějaký čas a rozhodl jsem se uklízet zdejší místa, které jsou sice opuštěná, ale alespoň pro mě krásná. Naposledy to bylo právě okolí Karvinského potoka, kde, buďme upřímní, je nepořádku požehnaně,“ svěřil se na sociální síti Špaldoň s tím, že kdokoli, kdo by se k němu chtěl v budoucnu přidat, je vřele vítán.

„Místo, kde zrovna uklízím, je vždy označeno jízdním kolem s dvěma žlutými odpadkovými pytli. Každému, kdo by se chtěl zapojit, stačí rukavice, vhodná obuv a nějaké oblečení, které si může ušpinit,“ doplnil svou výzvu Špaldoň.