Sochu objevili policisté z Frýdku-Místku postavenou u starého mlýna v nedalekých Kozlovicích náhodně podle fotografie. Pachatele se však nepodařilo vypátrat a i motiv krádeže zůstává velkou záhadou. Socha byla nalezena zcela neporušena, i když místní obyvatele říkají, že jí chybí svatozář. Rovněž se také pozastavují nad tím, jak ji zloděj mohl tak jednoduše odcizit, když disponuje takovou velkou váhou.

„Pomník je zapsán v našem katastru a stál dlouhá léta u komunikace vedoucí do Havířova. Socha byla odcizena v roce 2005 a velice nás překvapilo, že tam po ní zůstal stát jen podstavec. Druhé překvapení přišlo, když nám policisté oznámili, že ji našli,“ řekl starosta obce Zdeněk Knyč.
Radní se rozhodli, že si nyní socha zaslouží vhodnější a bezpečnější místo pro stání.

„Naštěstí není poškozená. Vybrali jsme jiné místo pro umístění, které je vhodnější. Nyní se pracuje na novém a krásném podstavci,“ dodal starosta.
Obyvatelé budou moci obdivovat krásu a stáří sochy již v den Památky zesnulých 2. listopadu. Radní slavnostně převezou pomník o den dříve.
„Svatý Jan Nepomucký bude převezen a umístěn 1. listopadu na místní hřbitov a budeme věřit, že tam bude v poklidu stát dalších mnoho desetiletí, či staletí,“ vyjádřil Zdeněk Knyč.