V neděli 30. července 2023 přijali policisté oznámení o krádeži elektroniky, která byla umístěná v party stanu. Odcizením věcí vznikla majiteli škoda zhruba za 20 tisíc korun a poškozením bočnic stanu, které pachatel rozřezal, aby se dostal dovnitř, vznikla další škoda v hodnotě 16 tisíc korun.

V některých garážích v ulici Olšiny v Karviné se zabydleli bezdomovci. Srpen 2023.
VIDEO: Bezdomovci v garážích v Karviné. Trápí majitele, nepomůže ani policie

Místní a osobní znalost karvinských policistů, vyhodnocení stop a výpovědí svědků je „dovedla“ k osmadvacetiletému muži, bydlícího v Českém Těšín. Sdělení podezření si vyslechl jen tři dny po vloupání do uzavřeného party stanu.

„Muž s policisty spolupracoval, ke skutku se doznal. Uvedl, že v brzkých ranních hodinách procházel kolem stanu a všiml si, že jsou zde uloženy nějaké věci. Protože se nemohl dostat dovnitř, udělal ve stanu díry. Elektroniku pak odnesl v taškách,“ přiblížila Daniela Vlčková z Policie ČR.

Ukradená hudební aparatura se vrátila majiteli.Ukradená hudební aparatura se vrátila majiteli.Zdroj: se svolením PČR

Policistům také sdělil místo, kam odcizené věci ukryl. Kromě kabeláže, ze které, jak sám uvedl, již odstranil bužírku a prodal jako barevný kov, byla všechna odcizená elektronika zajištěna a mohla tedy být vrácena majiteli.

Karvinští policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu krádeže vloupáním a poškození cizí věci. Jelikož v minulosti se obdobné trestné činnost již dopustil, hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky.