Nová parkovací místa přijdou vhod především návštěvníkům nemocnice. Ti, kteří věděli, že se v nemocnici zdrží déle než po bezplatnou půlhodinu, parkovali na vzdálenějším parkovišti u sportovní haly. To ale v poslední době už kapacitně nestačilo. Nově tak mohou parkovat právě na ulici Astronautů. 

Příjíždět na parkoviště v jednosměrce se však skutečně vyplatí z opačného směru, protože při najetí přes zakazové značky by se motoristům mohlo bezplatné parkování prodražit o pokutu od městské policie. 

Zjednosměrnění ulice ve středu zprvu provázely menší dopravní komplikace. Přes instalované dopravní značky řidiči do ulice najížděli a pak se u vjezdu k Městské sportovní haly otáčeli, protože nemohli projet.

Situaci v ulici navíc na několik minut zkomplikovala menší havárie, když se na cestu vysypala paleta s dlažebními kostkami. Pracovníci, kteří se podílejí na stavbě KFC se snažili vyložit kamion co nejrychleji, aby neblokovali provoz, až jim jedna paleta spadla z vozíku a museli pak kostky uklízet ručně. 

Drobný dopravní kolaps způsobila vysypaná paleta dlažebních kostek.

Jednosměrky

Nové jednosměrky v lokalitě poblíž nemocnice budou dvě. Po ulici Astronautů, která je nyní průjezdná ve směru od Mánesovy a Mozartovy, bude nově zjednosměrněna také část Moskevské ulice. 

Provoz tam bude veden ve směru na Podlesí k Mánesově ulici, a to od křižovatky s Mozartovou ulicí až po vjezd na parkoviště u domu Mánesova 1a. Jde o úsek, který už svým uspořádáním dvou jízdních pruhů a podélného parkování nevyhovuje. 

Úpravou vznikne 55 parkovacích míst.