Například v Karviné totiž některé ulice existují dvakrát, pokaždé v jiné části města. V Karviné-Fryštátě, ale také v Karviné-Dolech najdete ulice s názvem Tyršova, Příční, Cihelní, Husova, Palackého, Komenského, Sv. Čecha. Brožíkova ulice je jednou v Darkově a jednou v Karviné-Novém Městě. Podle mluvčí karvinského magistrátu Šárky Swiderová dublicita ulic ve městě skutečně existuje.

„Ulice Sv. Čecha jsou ve městě skutečně dvě. Jedna v Karviné-Fryštátě a druhá v Karviné-Dolech. Historicky byly Doly ke Karviné připojeny a ulice Sv. Čecha už v této části existovala. V této zástavbě se již nebydlí, ulice existují již jen svým názvem a nepředpokládá se, že by se zde začalo znovu stavět, neboť tato městská část je postižena důlní činností,“ vysvětlila Swiderová. Jak může takováto zdánlivá maličkost člověku zkomplikovat situaci, dokládá příklad z minulého pátku, kdy se ve starém domě stojícím v ulici Sv. Čecha v Karviné-Dolech propadl strop domu patřící společnosti RPG. Na místo vyrazil kromě záchranářů také mluvčí společnosti RPG Petr Handl, který jel z Ostravy podle GPS navigace.

„Satelit mě dovedl do Fryštátu, takže jsem chvíli bloudil. Netušil jsem, že tady jsou dvě ulice téhož názvu,“ řekl Handl. Podle mluvčí magistrátu se v názvech ulic dělal pořádek před šesti lety a tam, kde se předpokládá jejich zánik, zůstaly nezměněny. „A nic se na tomto stavu ani měnit nebude,“ dodala Swiderová s tím, že město tím žádný zákon ani vyhlášku neporušuje. Šéfredaktor Kartografie Praha Jan Ptáček si osobně myslí, že taková situace nastává například slučováním obcí k větším městům.

„Karviná není rozhodně jediným městem, kde existují ulice se stejným názvem, nicméně by to být nemělo,“ tvrdí Ptáček. Podle něho to komplikuje práci výrobcům map a prodejcům nebo výrobcům navigačních systémů GPS, které podle toho dělají navigace. „Nedivím se, že se pak řidič dostane jinam, než chtěl,“ uzavřel.