Původní hřiště bylo ve velmi špatném stavu. Nekvalitní travnatá plocha a nefungující drenážní sytém zde prakticky neumožňovaly sportovní vyžití. Díky několikamilionové státní dotaci, kterou pro projekt získala poslankyně a bývalá ředitelka školy Milada Halíková, se celé sportoviště rapidně změní.

Podle původních plánů zde měla být zhotovena nová travnatá plocha a atletický ovál s umělým povrchem. Poté se údajně začalo uvažovat o změně a hodně nahlas se mluvilo o umělé trávě. Ta by nabídla nejenom sezonní, ale hned celoroční sportovní vyžití, a to hlavně pro žáky místních sportovních fotbalových tříd. Tento záměr se však nepodařilo dotáhnout do zdárného konce a je stoprocentně jisté, že zde bude hřiště s přírodním trávníkem. Podklad už je prakticky hotov. Nyní se bude navážet zemina a na přelomu srpna a září se provede zasévání. Současně přijde na řadu atletický ovál. Ten je momentálně pokryt asfaltem a bude na něj ještě položen umělý povrch. První děti se na hřiště dostanou až příští rok. Travnatá plocha bude totiž minimálně půl roku mimo provoz.

Na zbrusu nový trávník se podle odborníků nedostane nikdo dříve než na jaře 2008. „Hodně bude záležet na tom, jaká bude zima. Teprve po ní bude patrné, kdy se zde může hrát fotbal,“ řekla jednatelka zhotovitelské firmy Lea Duži.