"Některé nápady se na první dobrou mohou zdát perfektní, ve skutečnosti jsou ne moc domyšlené. Na jedné straně adrenalinový zážitek může být pro mnohé skvělá událost, nicméně vždy je potřebné přemýšlet i o následcích pro nezúčastněné," uvedla k případu mluvčí policie Zlata Viačková s tím, že pro policii vše odstartoval nedávný telefonát na linku 158.

Polák by měl za mřížemi strávit pět let.
Steroidy, alkohol. Polský „Rambo“ na Stodolní dupl sokovi do tváře a jde za katr

"Operační důstojník vyslechl zprávu, která byla velmi závažná. Oznamovatel viděl únos dívky a zachoval se velice příkladně. Když viděl z okna venku, na ulici hustě obydleného sídliště, několik osob, které násilně zacházely s bezbrannou dívkou, ani na chvíli nezaváhal a hned volal na tísňovou linku," popsala dále.

Pět na jednu

Svědek měl vidět na ulici pět mladíků v černém oblečení. Někteří byli maskováni černými kuklami. Mladíci měli napadnout dívku, svázat ji a naložit do kufru auta Škoda Octavia. Podle něj dívka nekřičela, měla mít něco přes hlavu.

"Vzhledem k závažnosti oznámení opatření muselo být rychlé, profesionální a nekompromisní. Operační důstojník okamžitě aktivoval všechny dostupné hlídky. Do jedné karvinské ulice vyjeli policisté obou karvinských obvodních oddělení i policisté oddělení hlídkové služby. Zároveň byla vyhlášena okamžitá reakce pro všechny službu konající policisty napříč okresem s nařízením, zaměřit se zejména na případný průjezd vozidla Škoda Octavia. V ohrožení života mohla být unesená dívka," dodala Viačková.

Okolí obchodního centra Forum Nová Karolina. Ilustrační foto.
Agresor od Nové Karoliny. Problémový mladík byl opilý, policie žádá vazbu

Jak rychle policejní akce začala, tak i na místě oznámení skončila. Policisté na místě zjistili, že „unesená“ dívka je v pořádku. Její „únos“ připravili a provedli její kamarádi. Dívka v ten den měla narozeniny a únos měl být dárkem. Oslavenkyně na místě zasahujícím policistům vše potvrdila.

"Narozeninová legrace může mít dohru. V následujících dnech policisté budou prověřovat možné narušení občanského soužití v přestupkové rovině. Lidé v okolí události měli za to, že nahraný únos je skutečný. Lidé, včetně oznamovatelů, kteří akci viděli, tím co viděli, byli šokováni a vyděšeni. Nadto zasahující policisté v čase zásahu a následného prověřování mohli být potřební někde na jiném místě," okomentovala závěrem případ policejní mluvčí.