Případ se stal v sobotu ráno. Se zajištěnými muži začali okamžitě pracovat policisté odboru cizinecké policie našeho krajského ředitelství. "Na základě prověření předložených dokumentů, realizace standardního procesu identifikace, vytěžení informačních systémů a dalších nezbytných úkonů policisté zjistili, že by se mělo jednat o státní příslušníky Tunisu a Jemenu, oba ve věku přes dvacet let. Dle jejich sdělení konečnou destinací neměla být Česká republika," sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská. 

Ilustrační foto.
Cesta u přehrady Šance je opět plně průjezdná. Komplikace způsobily kamiony

Cizinci vstoupili a pobývali na našem území neoprávněně, současně porušili aktuálně platné ochranné opatření vzhledem k Covid-19. "Policisté ověřili, že oba muži zažádali o mezinárodní ochranu v jiném státu, budou tedy následovat úkony správního řízení k jejich předání dle mezinárodní úmluvy do státu, ve kterém žádost podali. Dvojice byla umístěna do Zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách," dodala policejní mluvčí. 

Obdobný případ řešili policisté na Karvinsku také na počátku listopadu.

Čtyři muže afgánského původu, kteří nelegálně pobývali v Česku, zadrželi policisté poblíž Českého Těšna. Přijeli tam v návěsu kamionu cizí státní značky. 
Policie u Českého Těšína zadržela uprchlíky z Afghánistánu. Přijeli v kamionu