Ještě donedávna přitom museli všichni klienti zdejšího ÚP opustit ve 12 hodin budovu, a to právě z důvodu polední pauzy. Desítky lidí tak musely čekat hodinu venku za každého počasí. To se jim pochopitelně nelíbilo.

Úřad práce se hájil tím, že je to centrální nařízení. Budova se musí uzamykat z bezpečnostních a protipožárních důvodů. Mluvčí generálního ředitelství úřadu práce však tvrdí, že se jednalo o ojedinělý případ.

„V případě, že v budově jsou klienti, jejichž žádosti úřad práce vyřizuje, tak se tak děje, dokud je tam poslední klient. To znamená, že budovy se neuzamykají a naši zaměstnanci se snaží v nejkratší době vyřídit záležitosti všech klientů,“ řekla mluvčí Generálního ředitelství ÚP ČR Kateřina Beránková.

Ke změně došlo i na pobočce Úřadu práce v Karviné a budova se přes poledne nezamyká. V Orlové polední pauzu však nadále dodržují. Ta je od 12 do 13 hodin.

„Do budovy se v tuto dobu nikdo nedostane, protože je uzamčena,“ uvedla pracovnice ÚP Orlová.

Generální ředitelství nevylučuje, že v případě potřeby budou úředníci vyřizovat s klienty jejich záležitosti v době polední pauzy také na jiných pobočkách.