Jeho otevření umožní zrychlit dopravu do Bohumína a do Polska a opačným směrem do Ostravy, sdělila dnes tisková mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Dálnice chybí Moravskoslezskému kraji dlouhá léta.

Většina trasy dálnice D47 z Lipníku nad Bečvou do Bohumína by měla být průjezdná do konce příštího roku. Na začátku roku 2009 by se měl dokončit poslední úsek z Bohumína ke státním hranicím s Polskem. ŘSD podle Vápeníkové očekává, že nově otevřená část dálnice bude velmi intenzivně využívána. "Do roku 2015 se počítá s nárůstem intenzity dopravy v oblasti Ostravy až na čtyřicet tisíc vozidel denně," dodala.

Moravskoslezský kraj by měl letos získat 26 kilometrů nových komunikací, to je nejvíce ze všech krajů. První úsek D47 bude podle dřívějších informací ŘSD nejdelším otevřeným úsekem v letošním roce. Čeští řidiči se letos dočkají celkem 74 nových kilometrů silnic a dálnic. Zhruba padesát nových kilometrů připadne na dálnice a rychlostní silnice, zbytek na silnice první třídy.

Úplné dokončení dálnice D47 umožní propojení Moravskoslezského kraje s dálniční sítí republiky, zrychlí se i doprava do Polska. Po uvedení do provozu bude dálnice D47 označena jako dálnice D1. Ta bude v budoucnu mezi Prahou a polskou dálnicí A1 dosahovat délky 377 km. Více informací o dálnici D47 je možné nalézt na stránkách www.viamoravica.cz.

ŘSD na prosincové přestřižení pásky přizve vrcholné politiky a veřejnosti podle Vápeníkové umožní si mezitím nový úsek prohlédnout při dnu otevřených dveří. Pro návštěvníky chystá celodenní doprovodný program.

Související články: