Leopolod Šona patří mezi takřka pravidelné účastníky. „Jezdím svým vozem, nebo jako spolujezdec kamarádů a pokaždé je to skvělé. Sejde se vždy výborná parta a celou cestu si vyloženě užíváme,“ popisuje atmosféru sympatický majitel amerického vozu, zatímco zájemcům předvádí motor, tedy starou a poctivou práci lidí z legendárního amerického koncernu General Motors.

„Je to spolehlivé auto a zatím jede perfektně. Má to sice trochu větší spotřebu – okolo 20 litrů – ale jak říká další kolega. Všechny auta, které tady vidíte, mají spotřebu takřka stejnou, protože je šoféři musí více nahánět. My v silných amerických autech jezdíme na čtvrt plynu,“ usmívá se Leopold Šona.

A rozdíl v jízdě mezi dnešním autem a touto americkou parádou? „Dnešní auta mají strašně moc elektroniky. Tento vůz má sice například elektrické stahování oken, ovládání sedadel, tempomat, klimatizaci a další tyto vymoženosti.

Ale pořád je to klasické řízení, kdy si šofér jízdu více vychutná, navíc jsou tyto vozy neuvěřitelně pohodlné,“ dodává jeden z účastníků spanilé jízdy plné krásy starých aut, motorek, ale i stylově vymóděných dam a jejich kavalírů.

To vše je Beskyd Rallye Turzovka, třídenní spanilá jízda starých aut a motorek, která v těchto dnech projížděla i naším regionem.

Petr Kováčik, 24. července 2017, Havířov, váha: 3,30 kg, míra: 50 cm
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek