Spisy z těchto menších pracovišť už byly přesunuty na „okresní" finanční úřad do Karviné.

„Vyjmenovaná územní pracoviště budou i nadále provozovat podatelny a poskytovat součinnost občanům, například při podávání daňových přiznání k dani z nemovitých věcí nebo k dani z příjmů fyzických osob," říká mluvčí Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj Petra Homolová.

Změny se podle ní dotknou běžných obyvatel jen minimálně.

„Jednak se stále zvyšuje počet občanů, kteří s finanční správou komunikují elektronicky, a tím nahrazují potřebu osobního kontaktu s úředníkem, jednak z dosavadních zkušeností víme, že občané jsou celoročně zvyklí využívat k osobním návštěvám těchto pracovišť finančního úřadu úřední dny," říká Homolová, dodává ale, že podnikatelé by už své osobní návštěvy měli směřovat do Karviné.

V době zvýšeného náporu je úřad připraven provoz v pobočkách posílit.

Podle původního návrhu se měla tato pracoviště rušit úplně. I přesto nejsou například v Českém Těšíně změnami nadšení.

„Českotěšínské pracoviště finančního úřadu vykazovalo největší agendu ze všech poboček navržených ke zrušení. Nemohu souhlasit s omezováním pracovišť ve středně velkých městech," říká českotěšínský místostarosta Stanislav Folwarczny.

Dodává, že je otázka, zda toto řešení přinese úspory, když jen stěhování bylo nákladné, musely se uzpůsobit prostory v Karviné a v Českém Těšíně se bude vytápět celá budova pro dva lidi, kteří na pracovišti zůstanou.

V Orlové změnili finanční úředníci také adresu, nyní je najdete v „A" komplexu Dobravanu.