V sobotu 9. září 2023 v brzkých ranních hodinách přijali karvinští policisté oznámení mladé ženy, že byla znásilněna a oloupena. Uvedla, že ji nejprve oslovil neznámý muž a nabídl ji drogy. Odmítla, ale pachatel ji donutil odejít do parku, kde ji pod pohrůžkou použití nože znásilnil a následně i odcizil mobilní telefon.

„Neprodleně po oznámení policisté s kriminalisty a ve spolupráci se strážníky činili veškeré možné kroky k dopadení pachatele. Mimo jiné zintenzivnili hlídkovou činnost, vyhodnocovali veškeré dostupné stopy a strávili nekonečné hodiny nad kamerovými záznamy města. Významnými indiciemi přispěla také samotná poškozená,“ informovala o postupu mužů zákona policejní mluvčí Daniela Vlčková.

V Lázních Darkov byl slavnostně otevřen nový rehabilitační ústav určený dětským pacientům.
V karvinských lázních pomohou dětem po úrazu i po nemoci

Hned druhý den bylo veškeré úsilí všech zainteresovaných zúročeno a pachatel obou skutků byl zadržen. Ukázalo se, že jde o sedmadvacetiletého a již několikrát trestaného muže. „Policisté jej obvinili ze spáchání zločinů znásilnění a loupeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Na návrh státního zástupce byl obviněný vzat do vazby,“ doplnila Vlčková.