V rámci 14. ročníku akce Útěk v řetězech zde bude mít start i cíl adrenalinový vězeňský desetiboj – soutěž pro milovníky adrenalinových disciplín. Akreditace dvojic proběhne už v 7 hodin ráno, poté budou soutěžící odvezeni na start závodu.

Program je připraven i pro rodiny s dětmi. „Máme tady připraven dětský běh s podtitulem Utržení ze řetězu, pak skákací atrakce, vystoupení klauna Hopsalína, či pro teenagery DJ Sauruse,“ přibližují pořadatelé akce.

Horní snímek současná podoba velkého rondelu, dolní snímky vizualizace ŘSD
VIDEO: Takto bude vypadat velký rondel a most v Havířově po rekonstrukci

V programu pro starší zazní tóny cimbálové muziky Jagár, pro rockově zaměřené zase nářez havířovské legendy Vixlaivant, či kapely Olympic revival z Havířova.

Všichni od malých po velké se určitě pobaví při vystoupení showmana Jakuba Vosáhla či legendárních písních Elvise Presleyho s jeho nepřekonatelným a světově uznávaným dvojníkem.

V pohornické krajině na Karvinsku přibyly POHO Pointy. Tyto interaktivní infotabule nabízejí virtuální prohlídky a audiokomentáře.
Virtuální prohlídky umožní nahlédnout do nedostupných míst bývalých dolů

„Na náměstí budou vystavena nádherná americká auta od Amerika cars a návštěvníci budou volit to nejkrásnější. Mezi hosty pak proběhne i spousta soutěží pod taktovkou „moderátorského vězně“ Marka Sloniny. Všechny akce jsou zdarma,“ lákají na zážitky a pohodovou sobotu v Havířově týmy horolezců z Tatranu Havířova a produkční agentury Viking agency.

Program na náměstí začíná v 9 hodin, o půl hodiny později se budou děti bavit s klaunem Hopsalínem. Více informací k soutěži Útěk v řetězech a programu na náměstí najdete ZDE.

ORIENTAČNÍ PROGRAM AKCE

9:00 Hudební blok DJ SAURUS

9:30 Klaun HOPSALÍN dovádí s dětmi

11:00 Cimbálovka a folklórní tance JAGÁR

12:00 OBĚDOVÁ PŘESTÁVKA

13:00 Koncert OLYMPIC REVIVAL HAVÍŘOV

14:00 Bojové ukázky SOŠ OOM KARVINÁ

14:30 Koncert VIXLAIVANT

15:30 Showman JAKUB VOSÁHLO

16:00 Koncert ELVIS PRESLEY

17:00 Elvis losuje soutěž o jízdu v DODGE CHALLENGER

17:30 VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ 14. ročníku Útěk v řetězech

18:00 Hudební blok DJ SAURUS

19:00 Konec