Dvojice Božovský Zahradník použila pro svůj minitým název léků, což bylo v cíli kvitováno. „Opět vyhrály tabletky" zaznělo při předávání cen. Účastnící si přitom v samotném závodě sáhli mnohdy na dno fyzických i psychických sil.

Pořadatelé tentokrát vybrali pro dvojice, které absolvovaly závod spojené policejními náramky, těžkou trasu. Na té nebyla mnohdy zcela přesně označená stanoviště, která museli soutěžící najít. Start byl až ve Vratimově a cíl pod areálem havířovského letního kina. Ve startovním poli nechyběli tradičně ani bratři Ivo a Pavel Mrázkovi, kteří pokoušeli štěstí už popáté.

„Neabsolvovali jsme pouze první dva ročníky. Od třetího závodíme pravidelně a můžeme tedy porovnávat. Letošní trať byla určitě nejtěžší. Nejenom, že byla nejdelší, ale také hodně náročná," přiznali.

Po doběhu do cíle byla na nich patrná únava a svačinka jim přišla vhod. Při zpětném nabírání kalorií už mohli hodnotit, co bylo při závodě nejdůležitější. Shodli se, že na jednotlivých stanovištích lze sice lehce nahnat ztracený čas způsobený pomalejším pohybem, ale také nabrat ztrátu, která už nemusí jít zlikvidovat.

O tom se přesvědčili například při hodu spojenýma rukama granátem do bedny. Jelikož jim nezůstal uvnitř ani jeden, nabrali hned deset trestných minut. Nejtěžší překážku ale viděli jinde. „Nejhorší bylo prolézt kanalizační skruží v lese u Šenova. Byla totiž strašně úzká a my jsme se tam sotva vešli. Když jsme byli spojení pouty, tak jeden z nás musel lézt pozadu," vysvětlili.

V minulosti se jim podařilo jednou doběhnout na čtvrtém místě. Tentokrát hned na konci závodu tušili, že to na lepší umístění nebude. Vůbec je to ale nemrzelo.

„Nejsme tu proto, abychom vyhráli, ale jde nám opravdu hlavně o účast. Bereme to jako výzvu, jestli jsme schopní tento náročný závod absolvovat. Úspěchem je to, že dojdeme do cíle zdraví po absolvování všech disciplín," dodali.

Za vítěznou dvojicí skončil druhý pár Česko Slovensko (Svoboda a Zniszczol) a třetí místo patřilo páru Guláž Latrynmann (Jurčík a Ruman). Nejlepší ženský pár s názvem Drsoň Jasoň (Janíčková a Brutvanová) obsadil skvělé čtvrté místo.

Cenu za vtip si vysloužil Libor Pořízek za to, že se snažil prodávat tatranky v obale od siesty. Cenu za obdivuhodný výkon získal Viktor Kubala. ten si ji vysloužil tím, že z trasy dlouhé 14 kilometrů absolvoval celých dvanáct bez bot.