Trailer se natáčel během jediného dne vzáří v lokalitách starých budov a stodol v Ostravě–Hošťálkovicích. Děj snímku se odehrává ve 30. letech minulého století, kdy se dva šmelináři snaží prodat pančovaný alkohol obchodníkům, ze kterých se však následně vyklubou policisté. „Scénář nás napadl víceméně hned. Tento region byl odjakživa známý svým obchodováním s kdečím a to díky blízké hranici s Polskem. A to hlavně ve 30. letech minulého století. Bylo to takové malé Chicago. Kšeftovalo se s kdečím a každý se snažil, jak uměl. Tak jako naši dva hrdinové, kteří, jak sami říkají, pálí jako tady přece každý,“ říká knatáčení režisér snímku Milan Zupko a dodává, že onen trestný čin „pálení“ je vlastně přesahem do současnosti.

Trailer, který je určen pro kabelové televize, natáčela stejná společnost, která natáčela i trailer z minulého ročníku soutěže. Společnost, která má na kontě několik desítek, převážně klipových filmů, působí ve filmové branži téměř deset let. Mezi poslední její filmy patří snímek Czech legends, který je součástí Socrates Comenius což je vzdělávací projekt studentů, do kterého je zapojeno také Gymnázium Komenského v Havířově. Tento snímek měl premiéru v roce 2006 ve Stuttgartu a v současnosti se promítá vosmi zemích Evropy jako výukový film české historie.

„Pro ty, kdo nevlastní příjem některé z lokálních televizí, je trailer samozřejmě kvidění na internetových stránkách akce www.utekvretezech.com. Na stejném místě jsou i důležité informace pro soutěžící, kteří se nebojí trochu se zašpinit, trochu zamakat a porvat se o svobodu a některou zcen za více než 10tisíc korun. Vsoutěži, kde se nehodnotí je zdolávání překážek, či rychlost běhu, ale především souhra ve dvojici sepnuté policejními řetězy a také vtip, bude nakonec odměněn každý. Jen ti nejlepší ale získají sportovní výbavu, doplňky výživy, nějaké to pivo Radegast a mnoho dalších atraktivních cen. Přihlášky i účast je zdarma a podmíněna pouze dosažením osmnácti let, případně povolením rodičů na místě a vězeňským oděvem (montérky a kožená pevná obuv),“ přiblížil Marek Slonina zpořadatelské Viking agency.

Útěk vřetězech 2 se koná 20. října na náměstí Republiky vHavířově a generálním partnerem je město Havířov.