„Ve směru z Karviné do Ostravy bude průjezd umožněn veškeré dopravě. Provoz v jediném pruhu bude řídit semafor. Ve směru od Ostravy do Karviné ale bude most pro běžnou dopravu uzavřen zcela, na semafor projedou jen vozy záchranářů a autobusy veřejné dopravy. Ostatní auta musejí objíždět po silnici II/474 do Horní Suché a dále po silnicích II/475 (okolo Dolu ČSM) a I/67 (ve směru od Českého Těšína) až do Karviné. Jedná se o stejnou trasu platnou v době stavby nového mostu přes řeku Olši v Karviné před téměř třemi lety," upřesňuje mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová.

Částeční uzavírka už nyní

Tento stav má trvat do 31. srpna letošního roku, kdy mají být práce hotovy. „Toto dopravní opatření je nutné. Nosná konstrukce mostu je tvořena třemi ocelovými trámy truhlíkového průřezu. Jednotlivé třetiny konstrukce jsou odděleny podélnými dilatacemi. Na nich vzniká výškový rozdíl opravené části nosné konstrukce oproti původnímu stavu," vysvětluje Pavel Gelnar z Ředitelství silnic a dálnic.

Most je kvůli opravám částečně uzavřen už nyní. Celá rekonstrukce pak bude skutečně důkladná. Půjde o opravu zmíněných ocelových truhlíků, ale také ložisek, most dostane nové izolace, mostní závěry, zídky a nový mostní svršek včetně bezpečnostních prvků a dopravního značení.

Nový most

„Po dokončení opravy se bude jednat o prakticky nový most," doplňuje Pavel Gelnar.

Šoféři ale budou muset od 10. března dávat pozor také na silnici mezi Karvinou a Českým Těšínem! Toho dne začne oprava přibližně osmikilometrového úseku cesty od Českého Těšína přes Chotěbuz a Karvinou-Louky. Samotného karvinského úseku se omezení provozu dotkne od května do července.