Do části Darkova, kde je psí útulek, rodinné domy a zahrádky, se lidé autem dostanou ve směru od Stonavy anebo přes Lipiny. Informace o uzavírce, která podle stavbařů potrvá do poloviny roku 2022, se objevila na stránkách obce Stonava a potvrdilo ji i město Karviná, které stavbařům vydalo povolení silnici uzavřít. Autobusy budou po objízdné trase jezdit ještě o několik měsíců déle.  

Autobusová bude odkloněna na objízdné trasy. Ty povedou po trasách kolem Dolu ČSM sever a na Karvinou-Doly přes Důl ČSA. Od 13. prosince se tedy změní trasy některých autobusových linek příměstské dopravy - 870540 (873540), 873541, 873581 a 873582. Linka 870583 (912583 a 913583) pojede ve směru z Havířova u většiny svých spojů v pracovních dnech po své trase až na zastávku „Stonava, Bonkov, rozcestí“ a, pak po veřejně přístupné účelové komunikaci kolem Dolu Darkov.

„Objízdná trasa pro autobusovou dopravu: po silnicích I/67, II/475, III/4749, po veřejně přístupné účelové komunikaci kolem dolu ČSM nebo po veřejně přístupné účelové komunikaci kolem Dolu Darkov a po silnici III/4687 až k místu uzavírky, nebo po silnici I/59, III/4749, po veřejně přístupné účelové komunikaci kolem Dolu Darkov a III/4687 až k místu uzavírky,“ uvedl mluvčí Karviné Lukáš Hudeček. Autobusové zastávky Karviná, Darkov, nadjezd a Karviná, Darkov, pomocný závod budou dočasně neobsluhovány.

Do ledna budou auta jezdit normálně

Práce na stavbě obchvatu pokračují a podle mluvčí společnosti Skanska Petry Havrlantové průběžně probíhají práce na přeložkách inženýrských sítí, jejichž původní trasy kolidují s budovanou trasou obchvatu. Nicméně v pátek 18. prosince přeruší stavbaři práce. „Pokračovat v nich budeme po Novém roce. A to hned, jakmile to klimatické podmínky dovolí,“ dodala mluvčí společnosti Skanska.

A na závěr dobrá zpráva: přestože autobusy budou od 13. prosince jezdit po objízdných trasách, veřejné dopravy se to zatím týkat nebude.

„Domluvili jsme se se zhotovitelem, že silnice zůstane po dobu výluky na staveništi na konci roku, průjezdná. Až bude znám lednový termín zahájení prací, týden předem to stavbaři městu oznámí,“ doplnil informace náměstek karvinského primátora Lukáš Raszyk.