V pondělí silničáři uzavřeli úsek, kterým vede cesta do Petrovic a který využívají jak zaměstnanci hutní firmy Jäkl Karviná, tak obyvatelé Petrovic a také Poláci, pracující v Karviné.

Možnost prohlédout si novou silnici, která bude zanedlouho sloužit jako obchvat Karviné, využily v sobotu 10. června 2023 stovky lidí.
VIDEO: Novou silnici v Karviné si o víkendu přišly prohlédnout stovky lidí

Výsledkem je v ranní a odpolední špičce téměř souvislá kolona aut, která musí po objížďce, jež vede přes sídliště. Pokud se některé auto v hlavním proudu zastaví a řidič se snaží odbočit vlevo, okamžitě vzniká dlouhá kolona.

Problematickým místem je zejména křižovatka ulic Čsl. armády a Žižkovy u rehabilitačního sanatoria, kudy vede objížďka a kudy seshora sjíždějí řidiči po hlavní silnici dolů do města.

Záchrana psíka z meliorační šachty v Havířově, červen 2023.
Drama v Havířově. Hasiči zachránili malého psíka Ninu z meliorační šachty

První úplná uzavírka mezi Žižkovou a okružní křižovatkou ulic Havířská a Leonovova potrvá do 16. června. Úplná uzavírka v úseku u pekáren (mezi okružní křižovatkou ulic Leonovova a Havířská a Čsl. armády) potrvá do konce června. Až do začátku srpna se pak v tomto místě bude jezdit obousměrně po polovině silnice v celém úseku. Úsek u křižovatky s ul. Čsl. armády budou řídit kyvadlově semafory.