Program pro seniory z blízkého i vzdáleného okolí tu chystají také čeští i zahraniční studenti karvinské Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity.

„Spolupracujeme s jinými organizacemi, které jsou pro nás inspirací, nebo s institucemi, které podporují aktivní stárnutí. Největší jsou ale sami senioři z řad našich členů, kteří nám rádi sdělí své očekávání,“ říká k aktivitám koordinátorka zdejších programů Barbora Kahánková.

Mezigenerační souznění je zde v počátcích, už nyní tu ale dochází přibližně 10-15 seniorů-štamgastů, kteří v Arše pravidelně využívají i další programovou nabídku. Mezigenerační programy přitom nejsou jen pro ně a studenty. Občas přichází i generace zcela nejmladší, a to děti ze školky. Tak to vypadalo i minulý týden, kdy tu senioři, študáci i děti společně pekli vánoční perníčky. „Děti je za pomoci studentů a seniorek vykrajovaly, po upečení následovalo jejich zdobení, které děti doprovázely i zpěvem,“ popisuje veselé dění jedna z organizátorek z řad studentstva Veronika Porubčanová.

Na propojení mezi generacemi se tu v rámci projektu Erasmus + podílí i pět zahraničních studentů a studentek z Francie, Polska a Španělska. Také zde si spolupráci pochvalují obě strany. „Baví mě, že senioři jsou tak aktivní a přijímají naše aktivity,“ říká k tomu studentka Juliette. „Zpočátku jsme měli obavy například z jazykové bariéry, dnes ale vidíme, že obě strany spolu dokáží i komunikovat, aniž by znaly jazyk toho druhého,“ dodává koordinátor daného programu Petr Kantor.

Tématu propojení generací se bude věnovat i úterní vydání týdeníků Karvinsko a Havířovsko 26. listopadu.

Klub Backstage Dokořán nabízí po celou mimoletní sezonu otevřený kulturní program i příjemné prostředí k posezení.
Karviná má nový klub, kam se chodí na večerní party i na ranní snídaně