"Bič" na neplatiče začnou hlídiky městské policie ve městě využívat v nejbližších dnech. „Dolaďujeme ještě propojení s programem, který používají na finančním odboru městského úřadu k evidenci dlužníků. Díky tomu budou mít strážníci na místě ihned informaci, zda má daný člověk nějaké nezaplacené pohledávky z minulosti za dopravní přestupky,“ vysvětlil ředitel Městské policie Bohumín Roman Honysz.

Na podzim by se měl otvírat nový pavilon, jehož stavba v areálu nemocnice se dokončuje.
Nemocnice Bohumín ještě letos otevře nový trakt

Město si zde slibuje velkou pomoc s vymáháním pravomocně uložených pokut. Jen na dopravních pokutách Bohumín eviduje pohledávky za přibližně 10,6 milionu korun. „Mezi dlužníky jsou i notoričtí neplatiči,“ podotkla vedoucí finančního odboru bohumínské radnice Monika Bonczková.

Po splacení závazků bude "espézetka" majiteli zase vrácena. Do té doby ji strážníci uschovají na služebně městské policie. Bohumínská městská policie působí na základě veřejnoprávní smlouvy také v sousedním Rychvaldu a Dolní Lutyni. Aplikovat nový postup tak může na území celého správního obvodu Bohumín.

Jana byla přesvědčena, že komunikuje s kamarádkou o nějaké soutěži. Ve skutečnosti jí zloději okrádali přes m-platbu v mobilu.
Také máte mobil a facebookový účet? Jana popisuje, jak se stala obětí podvodu

Legislativní novinka je platná od 1. ledna a strážníci ji mohou využít za splnění určitých podmínek. „Vztahuje se na majitele vozů, kteří mají nezaplacené dluhy za dopravní přestupky spáchané na území dané obce,“ vysvětlil ředitel Městské policie Bohumín Roman Honysz.