Od čtvrtku 3. prosince se pro veřejnost otevře aquacentrum se saunovým světem i dvě sportovní haly a lezecká stěna. S částečným obnovením provozu počítá i městská knihovna a tržnice. Návštěvníci se však na všech místech musí připravit na určitá omezení, dodržování rozestupů a hygienických pravidel.

„Jsme rádi, že jsme se konečně dočkali a můžeme aquacentrum zpřístupnit veřejnosti. Vzhledem k naší velikosti budeme dovnitř moci pustit maximálně 90 lidí, celkovou kapacitu máme přitom pro 243 návštěvníků. Zprovozníme také saunový svět s vířivkou. Fungovat ovšem mohou jen finské sauny, infra i parní včetně ledovače musí zůstat ještě uzavřeny. Najednou smíme do naší wellness části vpustit maximálně 24 lidí z možných 90. Roušku nechají návštěvníci v šatnách, v bazénové hale i v saunovém světě se mohou pohybovat bez ní, samozřejmě s dodržováním bezpečných dvoumetrových odstupů,“ sdělil šéf městské sportovní společnosti Bospor Jan Resler s tím, že provozní dobu i případné změny najdou zájemci na webu.

Z městských sportovišť se otevře ještě sportovní hala u aquacentra se čtyřmi hřišti a Bosporka s lezeckou stěnou. Na jednom kurtu bude moci být maximálně deset lidí. Sportovci se také musí připravit na to, že roušku sundat nesmějí. Uzavřený jako jediný zůstane zimní stadion, kde se zatím ekonomicky nevyplatí kvůli deseti možným návštěvníkům vytvářet ledovou plochu. Tu Bospor v době protikoronavirových opatření rozpustil.

Tržnice se také otevře.Zdroj: MÚ Bohumín

Postupné rozvolňování umožní částečně otevřít také městské knihovně i jejím pobočkám. Omezeny budou ale počty návštěvníků, a to na základě velikosti daného místa. Stále platí, že jeden člověk pro sebe musí mít 15 metrů čtverečních.

„V knihovně v centru Bohumína bude moci být najednou maximálně šest čtenářů, v pobočkách v Záblatí a ve Skřečoni čtyři a pouze tři ve Starém Bohumíně. Od čtvrtku proto rušíme rozvozy předem objednaných knih i fungování výdejního okénka pro vrácení knížek. Všechny čtenářské výpůjčky navíc automaticky prodlužujeme do 1. dubna příštího roku, takže lidé s jejich vrácením opravdu nemusí spěchat,“ uvedl Karel Balcar, ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín. Aktuální půjčovní dobu najdou lidé na webu.


Ke stánkovému prodeji se od čtvrtku 3. prosince mohou vrátit i prodejci v městské tržnici. S rouškami, dezinfekcí, čtyřmetrovými rozestupy a bez ochutnávek. Bohumíňáci se s uvolněním opatření mohou těšit i na oblíbené farmářské trhy. Ty proběhnou na zdejším náměstí T. G. Masaryka v pátek 11. prosince od 8 do 16 hodin. Tzv. Slezský rynek nabídne zeleninu, maso, uzeniny, sýry, mléčné výrobky, sladké i slané pečivo, stejně tak rukodělné výrobky.