Tou nejaktuálnější je uzavření ulice Adama Mickiewicze pro osobní dopravu. Lidé využívající autobusy zase musejí počítat s přesunem zastávek.

„Po Velikonocích dojde k omezení dopravy v okolí železniční stanice. Od 6. dubna se pro osobní dopravu uzavře ulice Adama Mickiewicze, autobusy a dopravní obsluha po ní budou projíždět pouze jedním směrem. Autobusová zastávka na protilehlé straně nádraží zůstane zachována, pouze se bude přechodně o pár metrů přemísťovat podle probíhajících stavebních prací. Zastávku přímo u vlakového nádraží provizorně přesuneme k parkovišti v ulici 9. května, kudy povede objízdná trasa pro autobusovou dopravu. Pro osobní vozidla bude průjezd po jednosměrné části ulice 9. května kolem obvodního oddělení Policie ČR zakázán,“ uvedl Petr Sobek z odboru dopravy bohumínské radnice.

Auta se dostanou k nádraží, poště a tržnici od kruhového objezdu u supermarketu Penny směrem do Nádražní ulice, kde zůstane průjezd bez omezení.

Cykloboxy i nabíjení elektrokol

V místech dopravní uzávěry stavbaři nyní budují prostor pro 72 cykloboxů s časovým zámkem a přístupové komunikace. K nim se zajistí přívod elektrické energie pro nabíjení elektrokol a také veřejné osvětlení. Současně se připravuje stavba kruhového objezdu, který má zajistit plynulost dopravy při příjezdu autobusů k terminálu, a také nové zastávky.

S dopravními omezeními musejí řidiči počítat v průběhu celého jara a léta. V poslední z celkových čtyř etap projektu totiž dojde k uzavření Nádražní ulice, kde vyroste nový odstavný prostor pro autobusy.

„Výstavba nového dopravního terminálu si vyžádá přes 40 milionů korun, město na něj získalo dotaci z ITI Ostravské aglomerace, která pokryje většinu nákladů. Pro motoristy přibudou nová parkovací místa. Myslíme na potřebu krátkodobého stání, když někdo potřebuje odvézt příbuzné na nádraží či je vyzvednout. Tato stání označovaná jako Kiss and Ride vzniknou v prostoru před hlavní poštou a poblíž tržnice,“ přiblížil místostarosta Lumír Macura. Dodal, že už v minulém roce vyrostlo u nádraží záchytné parkoviště pro dlouhodobá stání.

Městský přestupní uzel doplní nová dlažba, která bude korespondovat s historickou budovou nádraží, dále lavičky, digitální »chytré« jízdní řády a dojde i na výsadu zeleně, nové chodníky a osvětlení. Pokud nenastanou neočekávané okolnosti, počítá město s dokončením terminálu na podzim letošního roku. Všechny autobusové spoje tak budou začínat a končit u vlakového nádraží a celý prostor před železniční stanicí získá moderní vzhled.