Právě po něm se bude nevšední atrakce v Hobbyparku jmenovat – Mauglího stezka. Stavět by se měla začít už v květnu, otevření plánují radní v červenci.

„Nápad vytvořit Mauglího stezku v Bohumíně vznikl v desetihektarovém parku Mirakulum u Prahy, který je plný atrakcí ze dřeva. Museli jsme ji však přizpůsobit na naše poměry. Nějakou dobu jsme hledali i místo, kde by mohla vyrůst, až nakonec vyhrál Hobbypark, a to kvůli zázemí i vzrostlým stromům v jeho areálu. Ty jsme se rozhodli pro stezku také využít," uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Mauglího stezka ovšem nabídne zábavu nejen školákům, ale všem generacím. Nejen na děti, ale i dospělé čeká na dvou patrech šestice osmimetrových věží ve tvaru osmičky. Součástí stezky z akátového dřeva bude plastová skluzavka i tobogán. Na lanových drahách nebudou chybět překážky, průlezy mezi patry nebo boxovací pytle.

„Nepůjde o klasické lanové centrum, kde potřebujete dohled a platíte vstupné. Naopak Mauglího stezka sloužit k volnému využití všem a díky množství sítí bude velmi bezpečná. Rodiče budou moci sedět na lavičce a pozorovat své dítě ze země. Anebo trasu budou moci absolvovat s ním," doplnil Igor Bruzl.

Součástí nápadu byl i průzkum mezi necelou tisícovkou bohumínských školáků z 1. až 5. tříd sedmi základních škol v Bohumíně. Téměř všichni (98 procent z nich) by si její vznik přáli a chtěli by ji využívat ke hraní.