Zastupitelé na svém ustavujícím zasedání zvolili starostu, jeho zástupce a členy městské rady. 

Starostou byl podle očekávání zvolen dosavadní první muž radnice Vít Slováček zastupující KDU-ČSL. Jeho zástuoci byli zvoleni Stanislav Folwarczny (ODS) a Gabriela Hřebačková (Nestraníci).

Dalšími členy městské rady byli zvoleni Jan Czudek, Ladislav Langner, Kateřina Pindejová (KDU-ČSL), Karel Kula (Nestraníci), Milan Pecka a Rostislav Zabystrzan (ODS). 

V sedmadvaceti­členném českotěšínském zastupitelstvu jsou ještě zástupci ČSSD, KSČM a hnutí NEZÁVISLÍ.

Podle staronového starosty Víta Slováčka by město mělo pokračovat v trendu započatém v minulém volebním období. „Chceme pokračovat v tom, co jsme začali, tedy například čerpat peníze z Evropské unie a využít výjimečné polohy města na hranici ve prospěch celého souměstí, tedy i polské strany," řekl Slováček. Velkou pozornost chce nové vedení města podle něj věnovat podpoře školství, a poskytovatelům neziskového sektoru, ale též sportovních a volnočasových aktivit.

Nová místostarostka Gabriela Hřebačková nastoupí do funkce příští týden, až předá svou agendu v ZŠ a MŠ Pod Zvonek, kde dosud pracovala jako zástupkyně ředitele. Hnutí Nestraníci, za které kandidovala, preferuje zvýšení bezpečnost ve městě a transparentní hospodaření. „Ano, chceme posílit bezpečnost zvýšením počtu strážníků v ulicích, a vyšším počtem terénních sociálních pracovníků: Důležitý je podle nás také dostatek volných míst v mateřských školách, aby mladé maminky měly kam dávat děti, když chtějí jít do práce," řekl Hřebačková.

Opožděná volba

Volba nového vedení města se konala až šest týdnů po komunálních volbách. Tak pozdě proto, že teprve před týdnem krajský soud v Ostravě rozhodl, že volby jsou platné a nebudou se opakovat. Její průběh totiž napadla Česká pirátská strana tvrzením, že některé strany při nich hromadně skupovaly hlasy. Důkazy předložené Českou pirátskou stranou ani zástupci Nadačního fondu proti korupci soud neutvrdily v tom, že byly volby zmanipulované.

„I kdyby soud uvěřil všem obrazovým záznamům a výpovědím svědků, bylo by zřejmě možné prokázat kupování hlasů maximálně u 150 voličů. Podle přepočtu na mandáty by například sociální demokracie musela přijít o 163 hlasů, aby to pro ni znamenalo ztrátu jednoho mandátu. Tudíž ani takovýto nákup by nijak neovlivnil volební výsledek," zdůvodnil usnesení soudce Jiří Gottwald.

Pozemky prodají

Po zvolení vedení města a výboru zastupitelstva se ihned přešlo k práci. Kvůli běžícím termínům zastupitelé rozhodovali o záměrech prodeje pozemků. Jednoho v Cihelní ulici, o který má zájem volnočasové středisko. Další tři pozemky chtějí odkoupit firmy, které podnikají v průmyslové zóně Pod Zelenou. Plánují totiž rozšířit výrobu. Zastupitelé oba záměry prodeje schválili.