„I přes rychlý výjezd hlídka už tuto osobu nezahlédla. Každopádně apelujeme na občany, aby v případě jakéhokoliv podezření volali na bezplatnou linku městské policie, která je 156, nebo Policie České republiky, tedy číslo 158," řekl velitel českotěšínských strážníků Petr Chroboczek.

Podle svědků, kteří muže viděli, je dotyčný tmavší pleti a zavalitější postavy ve věku zhruba 65 let. Na sobě měl zelenou košili a černé kalhoty.

V regionu se opakovaně objevují falešní vnuci, prodejci nepravého zlata, ale také podvodní sociální pracovníci, zaměstnanci různých energetických společností.

Několikrát se vyskytli podvodní vodaři, kteří se snažili lidem namluvit, že s ohledem na stížnosti sousedů potřebují okamžitě vyvézt žumpu nebo propláchnou kanalizaci a snažili se takto vylákat peníze.

Podle mluvčí města Doroty Havlíkové se ani falešný popelář v Českém Těšíně neobjevil poprvé.

„Zhruba před dvěma lety se někdo snažil vybírat poplatek v hotovosti, ovšem příspěvek na odchod do důchodu je celkem novinkou. Každopádně radíme občanům, aby nikomu nic neplatili v hotovosti, vyjma pokladny na městském úřadě či přímo v sídle příslušné organizace, nikoho nepouštěli do bytu, nepředávali mu osobní doklady ani údaje či nepředávali smlouvy," radí lidem Havlíková.