Nabídka byla, jak už to na bleším trhu bývá, velmi pestrá a rozmanitá – porcelán, gramodesky, staré motorky, relikvie z 2. světové války, modelová železnice, nábojnice z děl, funkční historické hodiny. Někteří prodejci mezi sebou zboží také měnili.

Přípravu této akce si vzali na starost členové letopisecké a tiskové komise Rady města, kteří mimo jiné na jednom ze svých zasedání v předešlých letech řešili, jak oživit centrum města. S návrhem uskutečnit burzu starožitností tehdy přišel zastupitel Roman Žyla. Komise a vedení města jeho návrh podpořili.

Natáčení seriálu Stíny v mlze, Dolní Lutyně, květen 2023.
VIDEO: Jak se dělá kriminálka. Takto se v Dolní Lutyni natáčely Stíny v mlze

„Na první akci to bylo, myslím fantastické. Odhadli jsme, že trhem prošlo okolo čtyř stovek lidí,“ říká člen letopisecké komise Milan Čierny.

Připomněl také, že velký dík českých organizátorů patří polským kolegům, kteří v tomto směru mají bohaté zkušenosti. Akce se připravovala dva roky. „Počasí přálo, kupující dorazili v hojném počtu, prodávající byli navýsost spokojeni a tak celá realizační skupina proto doufá, že se se burza starožitností v Českém Těšíně stane pravidelnou záležitostí každou poslední neděli v měsíci,“ dodal Milan Čierny.