Vedle místních dorazilo na nedělní bohoslužbu také mnoho farníků z Polska, kteří sem jezdí pravidelně. Kostel totiž až do roku 1926 spadal pod farnost v nedalekých polských Žibřidovicích. Dolní Marklovice po vytýčení česko-polské hranice v roce 1920 připadly Československu.
Obnova dřevěné konstrukce kostelíku z roku 1739 začala loni v srpnu. Objekt v posledních letech silně poškodil červotoč a dřevokazná houba. „Stavba dostala zpevněné základy z lomového kamene, místy byl také snížen terén kolem kostela, aby spodní trámy byly nad jeho úrovní. Vyměněny byly také dřevěné prvky kostela, které byly v dezolátním stavu – například spodní řada trámů z dubového dřeva,“ říká Miroslav Přikryl, vedoucí Odboru dotačních projektů Biskupství ostravsko-opavského.

Horní část věže dostala střechu z nových dřevěných šindelů, díky čemuž je nyní kostel výrazně světlejší než dříve. Veškeré dřevěné prvky mají impregnaci proti dřevokazným škůdcům.
Práce na konečné obnově kostelíku ale zdaleka nekončí. Zbývat ještě zrestaurovat dosti poškozené původní oltáře, kazatelnu a vnitřní výmalby kostela. To vše by mělo být dokončeno v následujících letech, na což je ale nejprve potřeba zajistit peníze.

„Musíme teď sehnat více než dva miliony korun na opravu oltářů a další vnitřní vybavení,“ řekl farář z Petrovic u Karviné Tomasz Stachniak. První fáze oprav dřevěného kostela přišla na téměř 20 milionů korun.