Ze sedmnácti základních škol se ke stávce školských odborů plně připojí pouze čtyři. Zavřené budou ZŠ 1.máje, Frýdecká, Mládežnická a gen. Svobody, které mají vyhlášeno ředitelské volno.

Částečně se stávky účastní čtyři další základní školy, a to ZŠ M. Kudeříkové (provoz v plném rozsahu), Žákovská (provoz v plném rozsahu), M. Pujmanové (provoz v plném rozsahu se suplováním), kpt. Jasioka (omezený provoz).

„Ostatní ZŠ se stávky neúčastní,“ řekla mluvčí havířovského magistrátu Michaela Adamcová.

Pokud jde o mateřské školy, ke stávce se při pouze dvě z 18. Částečně MŠ E. Holuba, kde je provoz omezen na dobu 6 - 15.30 h. a MŠ Přímá, provoz je v omezeném provozu 7 - 12.30 h. Ostatní MŠ se stávky neúčastní.

V Orlové se do celorepublikové stávky učitelů ve středu zapojí čtyři základní školy, a to ZŠ Ke Studánce 1050, ZŠ Mládí 726 a ZŠ Školní 862 včetně ZŠ Slezské 850. Tyto základní školy budou zítra pro stávku učitelů uzavřeny.

V Českém Těšíně jsou zavřené všechny základní školy  

Všech pět základních škol na území Českého Těšína je ve středu zavřených. Učitelé se připojili ke stávce školských odborů.

Zavřené jsou:
Masarykova základní škola a mateřská škola Český Těšín, příspěvková organizace
Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec, příspěvková organizace
Základní škola a mateřská škola Český Těšín Hrabina, příspěvková organizace
Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek, příspěvková organizace
Základní škola s polským jazykem vyučovacím a Mateřská škola s polským jazykem vyučovacím

K TÉMATU

Stávka učitelů v číslech
Moravskoslezský kraj zřizuje celkem 181 školských organizací, další pak města či jejich části. Z uvedeného počtu se k dnešnímu poledni do stávky zapojí nejméně jeden učitel z celkem 34 organizací. V tomto ohledu se tedy do stávky zapojí 19 procent školských zařízení zřizovaných krajem. Hned 30 z celkových 34 zapojených institucí jsou střední školy (těch je v kraji 86). Základní umělecká škola se zapojí jediná (z 36), dětský domov žádný. Některé školy podpoří stávku alespoň prohlášením či informací žákům a rodičům. V zapojených školách se ke stávce připojí průměrně kolem šedesáti procent pedagogů.