Zasedání začne v 15 hodin. Po celou dobu konání je přístupné veřejnosti. Po prvních hodině bude zařazen bod, ve kterém mohou se zastupiteli diskutovat občané a zastupitelé mohou předkládat své interpelace. Jinak je diskuse možná vždy jen k právě projednávanému bodu.

Celý program zasedání

Jednat se bude například o smlouvě mezi Havířovem a Soběšovicemi o výpůjčce strážníků městské policie o letních prázdninách. Hlídky tam budou dohlížet na veřejný pořádek a dopravu, včetně měření rychlosti.

Zastupitelé projednají návrh úprav letošního rozpočtu a měli by také rozšířit seznam investic o tři nové. Jde o pořízení záložního zdroje elektrické energie pro objekt magistrátu s předpokládanými náklady 4 114 tisíc korun. Za 12 milionů by měla být zateplena budova školy v ulici U Školy v Dolní Suché a na 300 tisíc přijde pořízení projektu na plánovanou stavbu chodníku mezi ulicemi Chrpová a Nad Tratí.

Vše o dopravním terminálu

Vedení města pravidelně informuje zastupitele o stavu žádostí k nejrůznějším projektům. Mezi ty aktuální patří snaha získat dotace na stavbu přednádražního prostoru, která by měla přijít na více než 120 milionů korun, přičemž až 90 procent by mohly pokrýt dotace. Až polovinu z 30 milionů by mohla dotace pokrýt u právě probíhající stavby sportovního areálu v Lázeňské ulici. Peníze se radnice snaží získat i na projekt bezplatného šíření internetu přes wifi, kanalizaci, zateplování objektů, nebo stavbu domova seniorů v Mánesově ulici.

Vizualizace nového sportoviště se skateparkem v Havířově. Zdroj: Město Havířov

Bikesharing

Zastupitelé by měli schválit vyčlenění částky 2 420 tisíc korun na zajištění služby bikesharing, tedy půjčování jízdních kol na území města. Schválení této částky je podmínkou spuštění služby. Letos by měla být v provozu od července do konce září, v příštím roce v dubnu až listopadu. Lidé by si mohli půjčit kolo prostřednictvím mobilní aplikace s tím, že pokud kolo vrátí do kteréhokoli stojanu ve městě do 15 minut, nemusí nic platit. Poplatek se platí až po překročení této doby, a neměl by překročit 25 korun za následujících 45 minut. Kolik bude stát další čas půjčení zatím určeno nebylo.

Ve městě by mělo být ve 25 stojanech rozmístěno 100 jízdních kol, přičemž se nevylučuje rozšíření.

Nové dětské hřiště

Pokud budou zastupitelé souhlasit, budou mít děti nové herní prvky v Parku za Lučinou. Ty byly sice instalovány v roce 2009, ale časem došlo ke značnému opotřebení, že bylo nutné je odstranit. Nové atrakce přijdou na 850 tisíc korun.

Rekonstrukcí parku se tehdy zabývala policie.