Ty se konají v pátek a sobotu. Do pátečního zahájení programu musí být vše připraveno, včetně podia, stánků s občerstvením a kolotočů.

Už ve čtvrtek bylo postaveno podium, které je větší než v minulých ročnících. Jeho součástí je také molo zasahující mezi diváky.

Program zahájí v 17 hodin místní kapela Vixlaivant, která si to vybojovala vítězstvím na červnovém Festiválku v letním. V programu pak budou následovat Jelen, Slza, John Newman a Horkýže Slíže.

Sobotní program začne ve 13 hodin, kdy ho zahájí Original Vintage Orchestra. Následovat bude program pro děti s Michalem Nesvadbou. Před slavnostním zahájením vystoupí Čarovné ostrohy - Rockom krokom 2. 

Hlavní hudební blok pak odstartuje Tublatanka, kterou budou následovat Pavel Callta, Čechomor, Pavol Habera & Team a Sabaton. Program zakončí ohňostroj s hudebním a obrazovým podkladem. 

Zdroj: Youtube

Vstupné je výhodnější koupit v předprodeji. Pro návštěvníky se vstupenkami z předprodeje jsou vyhrazeny dvě pokladny v prostoru u kolotočů. Další pokladny pro běžný prodej jsou na ulici Astronautů.

Celý program

O slavnostech bude nasvíceno centrum města

Poprvé v historii bude vánoční osvětlení rozsvíceno už v září. Výjimečně to bude u příležitosti Havířovských slavností.

Rozsvíceny budou koruny v habrovém stromořadí podél Hlavní třídy. Rozsvícení nepřináší více práce, světla jsou na stromech zavěšeny po celý rok.

„Led světla ozáří nejdůležitější havířovskou dopravní tepnu během Havířovských slavností ve dnech 8. a 9. září, aby podtrhly atmosféru ve městě,“ sdělila mluvčí havířovského magistrátu Jana Dybová.

Pestrý program městských slavností každoročně láká tisíce návštěvníku nejen z Havířova.

Letní koupaliště v Havířově.
Sezona plováren? Lepší průměr, hodnotí provozovatelé

„Festivalovou atmosféru letos podtrhne šestasedmdesát světelných sad na habrech podél Hlavní třídy od podloubí až po náměstí. Světla pořizujeme a postupně zavěšujeme na stromy podél komunikace od roku 2015. Mezi lidmi se těší velké oblibě. Je škoda světla rozsvěcovat pouze o Vánocích,“ sdělila Zdena Mayerová z odboru komunálních služeb magistrátu města.

Radnice nevylučuje, že světla rozsvítí ještě při dalších příležitostech.

Zdroj: Youtube