Radnice v Havířově obnovila pomoc se zajištěním jídla, včetně nákupů potravin a léků také pro osamělé seniory starší 70 let a osamělé osoby se zdravotním postižením.V platnosti zůstává zřízený kontaktní bod pro občany, kteří jsou v nařízené karanténě, nemohou si nakoupit a rovněž nemají ani osobu blízkou pro zajištění základních nákupů včetně léků.

„Předpokládáme, že stejně jako na jaře se na nás budou lidé obracet s prosbou o nákup základních potravin, případně léků. Samotná realizace nákupu pak bude probíhat jednoduše. Zaměstnanec úřadu si od volající vyžádá jeho kontaktní údaje, dohodnou se spolu na způsobu a termínu předání nákupu a také na jeho úhradě. Nákupy pak budeme realizovat po individuálním domluvě s každým klientem,“ přiblížila postup při zajišťování nákupů vedoucí sociálních věcí havířovského odboru sociálních věcí Yveta Břízová.

O víkendu budou případné nákupy uskutečňovány podle jejich naléhavosti.

KONTAKTY: 
» 721 706 973 « (linka je v provozu v pracovní době v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, ve čtvrtek od 8 do 14 hodin, v úterý a pátek od 8 do 12:30 a dále pak i v sobotu a v neděli)

» 596 803 140 « (linka je v provozu v uvedené pracovní době Magistrátu města Havířova, v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, ve čtvrtek od 8 do 14 hodin, v úterý a pátek od 8 do 12:30).

V Karviné si zavolejte o pomoc telefonicky 

Statutární město Karviná má stále v provozu v březnu spuštěnou speciální linku pro seniory a osoby v karanténě. "Pomoc na lince se zaměřuje na všechny problémové aspekty jejich životní situace, ať už se jedná o příjmy, zdravotní stav, bydlení, služby, nákupy, apod.," uvedl mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček. 

Speciální linka je dostupná od pondělí do pátku od 8.00 do 15.30 hodin na telefonním čísle +420 607 032 821.