Den po neštěstí jsou na místě stále policisté a okolí problémové atrakce je obehnáno páskou kvůli vyšetřování. Zbytek atrakcí jejich provozovatel v neděli ráno demontoval a odvážel. O neštěstí se pak píše také v zahraničí. Kromě českých, slovenských, polských, německých a britských médií o nehodě dále píší vydavatelství z celého světa, dokonce i z Číny, Ázerbajdžánu, Salvadoru nebo Mexika.

Na Havířovských slavnostech došlo v sobotu (3. 9. 2022)  odpoledne k nehodě kolotoče. Zraněno bylo 17 lidí včetně dětí. Sestry Shanti a Sophie, které byly v době nehody na kolotoči.
Havířovské slavnosti: jejich první atrakce dne, sestry sedly na osudný kolotoč

"Dnes jsem se na vás v Havířově nesmírně těšila, ale s ohledem na nešťastnou událost, která se stala, se pan primátor rozhodl program slavností ukončit. Celým srdcem přeji všem brzké uzdravení a šťastný návrat domů… Myslím na vás, s láskou, vaše Lucie," zveřejnila na svém facebookovém profilu zpěvačka Lucie Bílá, která měla v Havířově zpívat v sobotu od 17.45 hodin. 

To už byla akce zrušená, k neštěstí došlo v 15.15 hodin. "Myslíme na všechny zraněné, a přejeme si, aby se všichni co nejdříve ve zdraví vrátili pokud možno v pořádku domů," napsala na sociální sítě kapela Kabát. Ta měla hrát v sobotu 22.15 a jako hlavní hvězda Havířovské slavnosti ukončit. 

Na Havířovských slavnostech došlo v sobotu (3. 9. 2022)  odpoledne k nehodě kolotoče. Zraněno bylo 17 lidí včetně dětí.
Byl kolotoč v Havířově poruchový? Policie to zjišťuje a hledá svědky

"Je nám to moc líto a ještě více je nám líto všech zraněných," vyjádřili se na sociálních sítích členové kapely Wanastovi Vjecy, která měla hrát v sobotu v čase před Kabátem. V době neštěstí právě probíhal koncert slovenských Desmod.

"Dohrali sme Havířov a bolo to veľká radosť, ktorú v sekunde vystriedal smútok a strach. Takéto nešťastia sa nemajú stavať. Sme v našich mysliach zo všetkými, ktorí sa zranili a pevne veríme, že všetci budú v poriadku," zveřejnila pak na sociálních sítích kapela.