Radostná nálada zavládla na Novorozeneckém oddělení Nemocnice s poliklinikou v Havířově v prvních lednových dnech roku 2020. Postarala se o to miminka, která spatřila světlo světa ve středu 1. ledna.

Daniel Domes, 1. ledna 2020, Havířov, váha: 3,57 kg, míra: 50 cm.
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek

Michaela Babicová (míra: 48 cm, váha: 2,79 kg) se narodila devět minut po půl noci, v pořadí druhý byl Daniel Domes (50 cm, 3,57 kg) a trojici uzavřel Michael Kopel (52 cm, 3,53 kg). Michaelka je zároveň i prvním letošním dítětem narozeným v Moravskoslezském kraji.

Za rok 2019 se v Havířově narodilo celkem 671 dětí, z toho 36 v porodní vaně. Ve srovnání s rokem 2018 je to o 34 více.Zdroj: Josef Pintér

Na rodiče čekalo plno gratulantů s pěknými dárky pro děťátka. Ve čtvrtek navštívil havířovskou nemocnici primátor Havířova Josef Bělica. Na rozdíl od minulých let, kdy dostalo dárky pouze první dítě roku, byly letos obdarovány všechny tři. Je to začátek zbrusu nové tradice města.

Za rok 2019 se v Havířově narodilo celkem 671 dětí, z toho 36 v porodní vaně. Ve srovnání s rokem 2018 je to o 34 více.Zdroj: Josef Pintér

V pátek zavítal do nemocnice hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s dárkem pro malou Michaelku. Samozřejmě rodičům blahopřáli také zástupci nemocnice, náměstek ředitele pro léčebnou péči Martin Sedláček, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Renata Tydlačková, primář Dětského oddělení Hynek Canibal a vrchní sestra Ivona Mikulenková, primář Gynekologicko-porodnického oddělení Petr Wiecek a vrchní sestra Lucie Kantorová a další. Nechyběly ani dárky.

Cukrář Josef Maršálek.
Cukrář z nové sobotní televizní soutěže Maršálek má nejraději dobrou vánočku
Havířovští hokejisté si připsali další výhru.
První zápas v novém roce rozjetý Havířov zvládl