Nemocnice o tom informovala na svých internetových stránkách. O tom, že v neděli nebude k dispozici žádný doktor, přitom vedení nemocnice vědělo minimálně v pátek, kdy upozornění na internetových stránkách zveřejnilo. 

Vážení pacienti, dne 6.1.2019 od 8:00 do 20:00 hod. je (z důvodu nezajištění služby praktickými lékaři pro dospělé) UZAVŘENA LÉKAŘSKÁ POHOTOVOSTNÍ SLUŽBA PRO DOSPĚLÉ. Obraťte se, prosím, na nejbližší lékařskou pohotovostní službu pro dospělé v Nemocnici Karviná-Ráj.

Lidé z Havířova a okolí, kteří s ohledem na svůj zdravotní stav nechtěli podstupovat delší cestování a následné čekání na pohotovosti, tak měli výhodnější si zavolat záchranku. Její posádka by člověka ošetřila buď doma, nebo by rozhodla o převozu do nemocnice, a to i havířovské, kde byl běžný provoz zachován v plném rozsahu. 

Mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová v neděli vpodvečer Deníku řekla, v pondělí by pohotovostní služba měla fungovat opět standardně. „Služby jsou rozepsány, takže žádné problémy nečekáme,“ dodala.

close Oznámení o uzavření pohotovosti v havířovské nemocnici. info Zdroj: Deník/Libor Běčák zoom_in

Kolaps havířovské pohotovosti je patrně první předzvěstí mnohem větší problémů, které se očekávají, až i další lékaři nebudou chtít sloužit přesčasy v rozporu se zákonem. Lékaři z nemocnice tvrdí, že jejich práce na pohotovosti není dostatečně ohodnocena, zatímco externím praktickým lékařům krajský úřad za odsloužené hodiny na pohotovosti platí více. 

Pohotovost pro dospělé neměla být v nemocnici zajištěna ani 31. prosince, kdy mělo dojít k odmítnutí ošetření jednoho pacienta, kterého měli zdravotníci odeslat na pohotovost do Ostravy. 

Na postup zdravotníků si stěžuje jeho partnerka, která to zvěřejnila na Facebooku.

Případem už se zabývá vedení nemocnice i krajského úřadu. "Několikrát jsme jim v nemocnici říkali, že partner zvracel krev. Řekli nám, že nemáme doklady a na pohotovost si máme dojet do Ostravy. Cestou jsme museli volat záchranku," řekla Deníku Anna Kawková. 

Deník k případu připravuje obsáhlý článek do úterního vydání. 

Odkaz na facebookový příspěvek

close Facebook stěžovatelky. info Zdroj: Facebook zoom_in