Hrající si děti a mezi nimi posedávající skupinky s pivními kelímky v ruce. Tak v posledních dnech vypadala situace v bohumínském Hobbyparku. Do areálu určeného k zábavě nejmenších se začali scházet lidé jen proto, aby tu konzumovali alkohol. V odpoledních hodinách už se jejich počet téměř blížil počtu dětských návštěvníků.

Navíc začali dětem obsazovat i herní prvky. S provozovateli výdejních okének se proto Bospor dohodl, že až do otevření zahrádek se od pondělí 10. května v Hobbyparku pivo čepovat nebude, stejně tak se nebude prodávat ani jiný alkohol. 

Snímek z místa nehody.
Tragická nehoda na tahu Karviná - Ostrava. Motorkář nepřežil střet s dodávkou

„Vyšli nám v tomto požadavku vstříc, sami si uvědomují, že ten stav není ideální,“ podotkl šéf městské společnosti Bospor Jan Resler.

Všechny restaurace jsou kvůli koronaviru stále zavřené, a tak někteří občané začali využívat toho, že v Hobbyparku fungují výdejní okénka, jsou zde lavičky a veřejné toalety.

„Situace se bohužel stala neúnosnou. Za normálních okolností si v hezkém počasí dají rodiče na osvěžení pivo, s tím nikdo nemá problém. Ale nemůžeme připustit, aby se z místa určeného ke hrám dětí stal velkovýčep pro desítky lidí, kteří nezůstanou u jednoho piva, ale popíjejí tu celé odpoledne. Navíc vysedávají na houpačkách, cvičebních prvcích či v dřevěných domcích. Co děti nejméně potřebují, je příklad takového trávení volného času,“ vysvětlil opatření Resler.

V pondělí se otevřely obchody. Před některými prodejnami s oblečením se tvořily fronty.
Rozvolnění na Karvinsku: Otevřené obchody a před nimi fronty, někde i kolony

Bohumínský Hobbypark patří svou rozlohou a vybavením k místům s největší návštěvností ve městě. Během dne v něm na pořádek dohlížejí asistenti prevence kriminality a nově jej hlídají i dvě bezpečnostní kamery. Monitorují prostor dětských atrakcí, mini zoo, pódia i dopravního hřiště. Na noc se areál uzamyká. „Ještě bychom rádi připomněli návštěvníkům, že v celém Hobbyparku platí zákaz kouření a venčení psů,“ dodal Resler.