Po roční nucené pauze se v Karviné na festivalu Dolański Gróm v pátek 27. srpna představí polské kapely Cheap Tobacco a Chevy, zpěvačka Eva Farna a skotský zpěvák Ray Wilson.

Hity art a pop rockové legendární kapely Genesis, kde Wilson v letech 1996 až 1998 nahradil zpěváka Phila Collinse, zazní v doprovodu symfonické sekce jako Genesis Classic. Wilson v Karviné zazpívá největší hity Genesis i skladby ze svých sólový desek.

Český Těšín, Hlavní ulice.
Český Těšín chce změnit Hlavní ulici a ptá se i obyvatel. Jenže, nebude to lehké

Vendryňskou rodačku Ewu Farnou asi není třeba představovat, a milovníkům polského roku ani další účinkující - Łukasze Drapału se skupinou Chevy a kapelu Cheap Tobacco.

Festival Dolański Gróm, který organizuje už po jedenácté Místní skupina PZKO v Karviné-Fryštátě, proběhne v pátek 27. srpna od 16.30 hodin v areálu Loděnice v Parku Boženy Němcové v Karviné. Vstupenky za 350 korun jsou stále k dostání na www.ticketportal.cz.

Petrovické slavnosti: kolotoče, folklor, hudba i ohňostroj

Konec letních prázdnin je v Petrovicích u Karviné tradičně spojen s Obecní slavností. Ta letošní je připravena na sobotu 28. srpna tradičně v areálu motokrosu. Po oficiálním zahájení, které proběhne po 16. hodině, vystoupí děti z místní mateřské školy. Ještě před nimi se ale představí kapela Galaxie Rock s hity Olympicu. Ze Slovenska dorazí folklorní soubor Kelčovan.

Valter Broda vozí po Fryštátě v kočáre taženém koňmi turisty.
Půl století s koňmi. Valter Broda ze Žukova dříve oral, teď vozí turisty

Hlavními hudebními hvězdami budou Ben Cristovao a Marta Jandová s kapelou. Připravena je také zábava pro děti, malování na obličej, řemeslné dílny, výstava zemědělské techniky a tradičně kolotoče. V 21 hodin ozáří večerní oblohu bude ohňostroj a pak diskotéka.