V rámci akce nazvané Den hokeje se mohou hokejoví fanoušci těšit například na (nejen) dovednostní soutěže NHL Global Fan Tour, tréninky, dětský hokejový turnaj a soutěže v e-sportu. Pro všechny bude jistě velkou atrakcí exhibiční utkání hokejových legend anebo veřejné sledování zápasu NHL mezi týmy Boston Bruins a New York Rangers.

Jak říká za organizátory Adam Šaffer, bude to oslava hokeje v rámci v regionu.

Mladí hokejisté se těší na NHL Global Fan Tour.
NHL na karvinském zimáku. Do města opět zavítá Global Fan Tour

„Do akce se zapojí celé město. Kromě dovednostních tréninků pro mládež proběhne například on-line trenérský seminář pro mládežnické kouče zaštítěný NHL, ČSLH a trenérskou asociací NHL, jehož se zúčastní i trenéři z nejlepší ligy světa,“ prozradil.

Hokejové legendy na ledě

Součástí Dne hokeje v Karviné bude také exhibiční zápas mezi výběrem regionu a starou gardou ČR v národních dresech. V regionálním týmu se představí mimo jiné Martin Adamský, Zbyněk Irgl nebo Karviňák Martin Kytka. Jako trenér tým povede Vladimír Vůjtek starší.

Malý velký hokejista
Vybrali jsme nejzajímavější filmy o hokeji. Který z naší desítky vyberete vy?

V týmu staré gardy uvidíme ty, kteří v minulosti hrávali za českou reprezentaci a okusili také NHL. Například Pavel Brendl, Jaroslav Svoboda a další. Ze střídačky je povedou Jan Gusta Havel, Milan Nový a Jaroslav Pouzar.

Soutěže, kuchařská show, televizní vstupy

Třináctihodinový maraton, na jehož úvodu zazní česká hymna podání místního pěveckého sboru Permoník, začne v 10 hodin ve sportovním areálu v Karviné-Fryštátě – na zimním stadion a přilehlé tenisové hale, a vstup je zdarma. Živé vstupy ze studia přímo na stadionu bude zajišťovat televize Nova.

David Krejčí odehrál 1000. zápas v NHL za jediný tým.
Krejčího tisícovka? Jsem hrdý, ale víc to ocením, až skončím. Co řekl „Pasta“?

Bohatý bude i doprovodný program. Představí se například taneční skupina a Radost&Implus z Bohumína a z Karviné taneční skupina Nicola´s Dance Unico. Atraktivní bude jistě i kuchařská show Davida Valíčka, který bude s dětmi vařit předzápasové jídlo. No a chybět nemůže ani soutěž o podepsané dresy hráčů NHL.