Předpokládané rozpočty projektů jsou od dvou do tří milionů korun a karvinská radnice jich do veřejné ankety vybrala šest.

Krom zatím vedoucího skateparku a druhé lezecké stěny vypadalo ve čtvrtek odpoledne jejich další průběžné pořadí takto: úprava plochy u Obchodního domu Prior, bikesharing, tedy sdílená kola, pak následovalo dětské hřiště v Univerzitním parku a úprava čtyř kruhových objezdů, které má zkrášlit zeleň.

„Vítězný projekt se budeme snažit realizovat co nejdříve a počítáme s tím, že postupně budeme pracovat i na těch dalších,“ vysvětlil mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček.

Říjnová nabídka havířovských výstavních síní.
OBRAZEM: Říjnová nabídka havířovských výstavních síní
Ilustrační foto.
Radegast hledá pro připravovanou knihu fotky starých hospod nebo štamgastů

Hlasování probíhá na webu MojeKarvina.cz. Po ověření emailu má zájemce možnost odevzdat hlas preferovanému návrhu. Systém hlasování se stal terčem kritiky zástupců karvinského sdružení Piráti a Starostové. Ti v reportáží České televize říkají, že není řádně zajištěno, aby jedna osoba nemohla hlasovat vícekrát. Co na to odpovídá karvinský magistrát?

„S jednou emailovou adresou je možné hlasovat pouze jednou. Samozřejmě může mít někdo více emailových adres a tedy hlasovat vícekrát. To stejné však platí například i při systému hlasování přes SMS, kdy lidé mohou mít více mobilních čísel,“ uvádí Lukáš Hudeček.

„V našem případě ale nejde o systém klasického participativního rozpočtu. Jedná se o pilotní projekt, kdy dáváme možnost lidem vyjádřit se k tomu, co by si ve městě přáli,“ doplnil.

Podnikání, briefing - Ilustrační foto
Centrum pro podporu podnikání a zaměstnanosti v Havířově
Plaveme prsa pro onkologické pacienty.
Plaveme prsa pro onkologické pacienty