Když uviděli policejní vůz, rozprchli se každý jiným směrem. Jelikož policisté terén dobře znali, jednomu z nich únikovou cestu „zahradili“ z jiného směru.

Podezřelý jim sdělil, že s kamarádem nakládali na vozík již nařezané klády, které zde našli. Na místě „těžby“ byl pařez pokáceného stromu a klády v délce od jednoho do dvou metrů, přičemž některé již byly naložené na vozíku.

Zápas 23. kola krajského přeboru Vřesina - Slavia Orlová 0:5.
Konec série. Orlová hrála v Polomi dobře, ale doplatila na vlastní hrubé chyby

Muž (29 let) tvrdil, že s kamarádem pouze nakládali již pořezané dřevo. Svou výpověď změnil poté, kdy policisté na základě místní a osobní znalosti dohledali druhého muže (rovněž 29 let). Ten již přiznal, že za asistence kamaráda motorovou pilou strom pokácel a nařezal na polena. Oba následně uvedli, že se domluvili na pořezání jednoho stromu v lesním porostu. Získané dřevo chtěli prodat nebo využít pro vlastní topení. Svůj záměr však nestihli realizovat, policisté jim ho překazili.

„Ve zkráceném přípravném řízení jim bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádeže. Jelikož v minulosti již byli za majetkovou trestnou činnost odsouzeni, hrozí jim až tříletý pobyt ve vězení,“ informovala policejní mluvčí Daniela Vlčková.