Na adresu těchto tzv. prioritních klubů padaly i poznámky, že zde nedávno nedopadly dobře hloubkové kontroly hospodaření. Nabídka vstupu ale platí pro všechny.

„Půjde o příspěvkovou organizaci města a pokud do ní kluby vstoupí, budeme mít opravdu přehled o každé hokejce či o každém tatami, které z městských peněz pořídí," řekl starosta Orlové Tomáš Kuča.

Samotným klubům to má zase zjednodušit situaci třeba právě po stránce vedení účetnictví.

„Zatím s námi nikdo nejednal, takže nemůžu nic komentovat. Je ale třeba říci, že my členové výboru budeme splácet ještě několik let úvěry, které jsme si vzali, abychom umořovali dluhy po předchozím vedení a klub jel dál," reagoval prezident HC Orlová Daniel Marosz.

Předseda fotbalové Slavie Jaroslav Jurček upozornil, že přestup do nového klubu by musel být za předem dohodnutých podmínek.

„Pokud bychom se stali novým subjektem, museli bychom například začít hrát od nejnižších soutěží. To vše je potřeba nejdříve ošetřit," řekl a zalitoval, že zmiňované hloubkové kontroly neprobíhaly v jeho klubu už za předchozích vedení.

„Situace nemusela dojít tak daleko. Teď se nám i díky vstřícnému postoji města daří vše narovnávat, také členové našeho výboru ale do klubu vložili i své vlastní peníze," dodal.

Starosta Orlové řekl, že teprve se založením klubu může město začít jednat o podmínkách s kluby i sportovními svazy a asociacemi. „Nikoho ale nebudeme perzekuovat, pokud nevstoupí. Může sice dojít k nějakým úpravám dotací. Zajímá nás ale především mládež a pokud bude daný klub s dětmi pracovat kvalitně, nevidím problém ani v tom, aby dostával dotace jako dosud," dodal.